Vítej poutníku...

Charakterové vlastnosti

Charakterové vlastnosti jsou asi nejdůležitější, co každá postava má. To oni určují jaká postava je, jak se chová atd. Právě oni rozhodují pokud vyplňujete postavě charakterník o zbylých otázkách nebo je alespoň trochu ovlivňují. Tyto vlastnosti má postava zabudované hluboko v sobě, podle nich jedná, podvědomě se jimi řídí a bere je jako samozřejmost. S těmi špatnými a negativními může se pokusit něco udělat. Jenže si je musí napřed uvědomit. A zahrát přeměnu vlastností tak, aby to vypadalo přirozeně, je opravdu těžké. Nicméně by se charakterové vlastnosti měnit měli.

Zachovat se opačně, proti těmto vlastnostem, znamená velký prohřešek proti hraní role. Pokud zjistíte, že děláte tyto chyby, že jste si vzali vlastnosti, které nedokážete zahrát, zkuste se domluvit s PJ na změně vlastností.

Nezapomeňte, že by vaše postavy neměli být ty nej-, kteří jsou hned od začátku nejsilnější, nejodvážnější, nejchytřejší a kterým se nikdo nevyrovná. Každá postava by měla mít svoji stinnou, slabou stránku. Právě při jejích hraní si užijete stejně, možná více, zábavy jako s nějakým supermanem.

A teď již krátký seznam vlastností, které jsem podle sebe rozdělil mezi "dobré" a "špatné", ale je to velmi subjektivní. Můžete vlastnosti přendávat z jedné kategorie do druhé. Seznam není kompletní a nikdy ani nebude, protože při tvorbě postavy se meze fantazii nekladou.

Dobré vlastnosti:

Dobrodružnost, přizpůsobivost, živost, vytrvalost, hravost, mírumilovnost, poddajnost, obětavost, ohleduplnost, soutěživost, uctivost, vynalézavost, mazanost, citlivost, soběstačnost, energický, trpělivost, jistý, plachost, sebevědomost, ukázněnost, úslužnost, upřímnost, optimista, věrnost, silný, výbojnost, puntičkář, spolehlivost, nezávislost, neurážlivost, troufalost, rozhodnost, houževnatost, upovídanost, tolerantní, čilý, nenáročnost, milý, smělost a zdvořilost.

Špatné vlastnosti:

Stydlivost, neomalenost, pánovitost, nesoucitnost, nesmiřitelnost, zdrženlivost, tvrdohlavost, ustrašenost, zapomnětlivost, otevřenost, netrpělivost, nejistý, nerozhodnost, nepředvídatelnost, váhavost, namyšlený, pesimista, povolný, vznětlivost, hádavost, drzost, ustaranost, přecitlivělost, ostýchavost, netolerantní, lhostejnost, zasmušilý, neústupný, podezíravost, popudlivost, roztržitost, pomstychtivost, roztěkanost, neochotný, ukvapenost a náladovost.