Vítej poutníku...

levy Naila pravy

Rasa: Elfka
Povolání: Zloděj
Naila

Vzhled

Naila je drobná štíhlá žena. Dlouhé vlnité vlasy barvy nejzářivějšího slunce jí volně spadají pod ramena. Každou chvílí si z nich odhrne několik neposedných pramenů. Obličeji dominují modré oči, které připomínají dva zářící safíry. Vyzařuje z nich cosi tajemného, co lidi nutí, aby se stále nechali unášet jejich hloubkou a neodhalenou záhadou. Černé řasy jen podtrhují Naili podmanivý pohled. Višňově rudé rty stojí v pozadí očí, jakoby jim nechtěly zaclánět. Často na nich Naila vykouzlí úsměv a odhalí tak perleťově bílé zoubky. Barva obličeje propůjčuje Naile krásu, kterou jen podtrhuje několik přírodních šperků. Na krku nosí zlatý křížek na černé kůži. Věří, že ji ochrání před zlými mocnostmi.
Nosí černé kalhoty s koženým páskem, na jehož konci je zlatá přezka. Přes hruď má navlečenou světlou, zelenou košili a přes košili má mechově zelený kabátec, který jí sahá až po kolena. Přes kabátec nosí černý vlněný plášť se siluetami listů a s kápí, sepnutý stříbrnou sponou ve tvaru lipového listu, který jí sahá až pod kolena. Nosí hnědé, vysoké, kožené boty. Občasně nosí na místo kalhot světle zelenou sukni do půlky stehen. Nejsou vidět žádné zbraně, protože mimo dýky žádné jiné nenosí.

Povaha

V životě zažila krátké, ale krásné chvíle. Smrt rodičů jí zasáhla, ale cirkusáci jí rodiče dostatečně nahradili. Dětství ho naučilo vnímat i tu druhou stránku života, proto také nikdy neubližuje a nezabíjí zbytečně.
Naila je energická žena, která vždy na rovinu říká, co si myslí. Někdy to možná bolí, ale ona nesnáší lež a přetvářku. Člověk, o kterém zjistí, že jí lhal, ať už to myslel v dobrém nebo zlém, může u ní už navždy ztratí důvěru a není snad nic, čím by jí zase získal. Dokáže se obejít bez jakéhokoli přepychu, přežít v nepříznivých podmínkách. Jestliže se rozhodne něco dokázat, obětuje vše, aby došla do svého cíle. Kolikrát nekouká na oběti a neuvědomí si, že změna jejích plánů by přinesla mnohem více užitku. Snadno navazuje nová přátelství a vztahy. Je příjemná a dokáže se bavit snad o všem. A baví se velmi ráda a neví jak by bez kontaktu s lidmi mohla žít.
Miluje tanec. Tanec má skoro až hypnotický účinek. Okouzlí ladnými pohyby, kterými jakoby hladí hudbu. Každý tón je při jejím tanci krásnější. Má velmi velkou starost o sebe, aby se jí nic nestalo. Hnusí je jí různě zmrzačení lidé, ale ještě více se jí hnusí lidé, kteří okrádají chudší. Je pravdomluvná, čestná, ale hlavně velmi opatrná, krásná, jasně uvažující.
Naila má krásný podmanivý hlas, čehož si je vědoma. V kombinaci s podmanivými slůvky tak odzbrojí každého muže (pokud zrovna není do morku kosti ožralý a nechce ji zbít).
Naila nesnáší alkohol. Pohrdá pivem, medovinou, čímkoli, co by ji mohlo ovlivnit zdravý úsudek. Toto její nechutenství bude mít pravděpodobně kořeny u cirkusáků, kteří sámi medovině holdovali, a to velmi, a byli pak hrubý. Jediné co Naila pije jako alkoholické pití je víno. Protože se řídí příslovím " ve víně je pravda" a snaží se ji tam objevit.
Matku ani otce si nepamatuje, takže na ně moc vzpomínky nemá… snad až na stříbrný prstýnek, který nosila zavěšený na krku…

Minulost

Krátce po svém narození měla štěstí v neštěstí. Její rodiče byly pobiti nějakými "zlými" lidmi. Jelikož jí nebylo víc jak 4 roky, nechali ji loupežníci na kraji cesty jejímu osudu. Naila zůstala sedět na kraji cesty, lidé kolem ní chodili a vůbec si jí nikdo nevšiml. Až tou cestou putoval cirkus. Cirkusákům se malého opuštěného dítka zželelo a přijali ji tak mezi sebe. Naila u nich nalezla druhý domov. Vyrůstala z ní malá, šikovná a obratná cirkusačka a přitom pomalu zapomínala na své rodiče a na vše co se odehrálo před přepadem. Dnes již má jen mlhavé vzpomínky na matku a na otce si snad už ani nepamatuje. Její rodinou se stal cirkus.
Život ubíhal svými kolejemi a Naila už byla uznávanou členkou cirkusu, pro svoje nádherné a ohebné tělo a umění vyprávět. Ale štěstí ji znovu začalo opouštět a vše vyvrcholilo jednou večer, kdy se do jejich tábora přiřítil zkrvavený mladík, ze sousedního cirkusu, který shodou okolností tábořil nedaleko. Vyprávěl, že jejich ležení napadli loupežníci, kteří řádí v této oblasti, a prý pobili všechny jeho přátele. Byla narychlo svolána uprostřed tábora rada starších a začala zvažovat situaci, která postihla sousedy. Všichni ostatní pečlivě poslouchali, protože záleželo i na jejich osudech. Rada se mohla rozhodnout mezi dvěma možnostmi. Buď odsud odjet pryč, pryč od nebezpečí, nebo zůstat a pomstít naše přátele. Nutno říct, že druhý návrh neměl téměř žádné přívržence a snažili se ho prosadit spíše mladí muži, kteří nebyli v radě. Netrvalo nijak dlouho, aby rada rozhodla, že opustí toto místo a pojedou někam více na jih do bezpečí. To se ale spoustě lidí nelíbilo. O pár dní později mladík ze sousedního kmene zemřel. Jeho smrt se stala jakousi hybnou silou pro ty, kteří nesouhlasili s rozhodnutím rady. Asi deset lidí, Naila s nimi, opustili tábor a vydali se zpátky na sever, kde, jak jsme doufali, pomstí smrt přátel a ukážeme loupežníky, že na cirkusáky není radno útočit. Jak to ale bývá, takové přímočaré plány nemají moc šancí na úspěch. Brzy jsme poznali, že sami nemáme moc možností, jak vyhrát. Po pár setkání s nepřáteli se zbylí cirkusáci rozhodli, že opustí od původního plánu a raději budou hledat podporu u lidí. Na cestu se rozdělili, abychom dokázali varovat více divadelníků o nebezpečí, které jim hrozí, a každý sám na vlastní pěst. Naila skončila na venkově na statku jako děvečka, protože na další cestu již neměla peníze. Při trvalém styku s lidmi začala chápat, jak jsou ti lidé vlastně povrchní, jak se dají lehko zmanipulovat, a další jiné zlozvyky lidí… Oproti lidem, jak elfové jsou nad nimi lepší. Vše co udělají, má nějaký důvod, jsou šlechetní, moudří a podobně. Prostě opustila po menší milostné zápletce lidi a odešla k elfům do lesa. Svědomí jí však nedalo pokoje a ona musela odejít "zničit" zlo ze zemského povrchu. A to jakýmkoliv způsobem.

Charakteristika pro DrD+:

Elfka Naila (1.úroveň)
Zlodějka, zaměření pohyblivost a komunikace

Síla1
Obratnost5
Zručnost3
Vůle0
Inteligence0
Charisma3