Vítej poutníku...

levy Membe pravy

Rasa: Elf
Povolání: Čaroděj
Andrea

Vzhled

Membe je drobný štíhlý elf. Dlouhé blonďaté mu volně spadají na ramena, skrz ně někdy objeví jeho elfí špičaté uši. Obličeji dominují zelené oči. Vyzařuje z nich cosi tajemného, co lidi nutí, aby se stále nechali unášet jejich hloubkou a neodhalenou záhadou. Černé řasy jen podtrhují Membeho rázný pohled. Barva obličeje, hodně světle žlutá s odstíny do zelena, propůjčuje Membemu zvláštní krásu.
Nejčastěji nosí plášť s nějakými kouzelnickými znaky. Pod tím má košili a dlouhé kalhoty, oboje do světlejší zelené. Na nohou nosí sandále.
Za chůze se někdy opírá o hůl, kterou jinak má přes záda, přes rameno nese zelenou tornu spolu se dvěma měchy. Nejnutnější vybavení, jako jsou peníze, bylinky, křesadlo a bůh ví, co ještě, má ve váčcích u pasu.

Minulost

Tento lesní elf se narodil někde na okrajích Vlčího hvozdu. Už si ani nepamatuje na své rodiče. Neví ani, jak dostal do vesnice jménem Přívozy, ale lidé se ho tam vřele přijali. Sice ho nikdo neměl jako vlastního syna, ale tu a tam někomu pomohl a zato mohl u něj přespat nebo dostal najíst. Jen děti mu trochu záviděli. Bylo u něj totiž patrné jeho zvláštní nadání. Pokaždé, když si hrál s dětmi, zvítězil. Když nechtěl být při schovávané vidět, tak se mu to většinou podařilo, když běželi, byl v cíli skoro pokaždé první. Také když se mu například nechtělo ohýbat, věc mu vystoupala do ruky a podobně. Toho si všimli také Špalíčků, rodina u které přebýval, a zželelo se jim ho a tak ho zavedli k poustevníkovi, který prý uměl různé fígle. Ten v chlapci poznal jeho magické nadání a ujmul se ho. Těchto pět let bylo membeho pět nejhorších let. Musel se dřít různé pohyby rukama, formule na seslání kouzla a podobně. Mistr poznal, že Membe používá živočišnou sílu a snažil se to změnit, ale marně. Při jednom pokusu Membe málem zemřel a mistr poznal, že Membeho tělo nevydrží bez živočišné síly. Když mu bylo 21 let, mistr mu řekl, že teď potřebuje jen praxi, protože ho naučil veškerou teorii, kterou bude potřebovat. Dal mu 5 zlatých na cestu a ukázal kudy má jít. Pokusy kouzelníka Membeho přidat se k různým skupinkám dobrodruhů skončily vždy nezdarem. Spolu družiníci často trpěli bolestmi hlavy a sváděli to na Membeho a pokaždé ho vyhnali. Až jednou na kopci potkal…

Charakteristika pro DrD+:

Elf Membe (1.úroveň)
Čaroděj, zaměření na materiální magii

Síla1
Obratnost2
Zručnost2
Vůle1
Inteligence3
Charisma2