Vítej poutníku...

levy Huz Mumla pravy

Rasa: Hobitka
Povolání: Kněz
Andrea

Vzhled

Huz je na hobita hezky baculatá a je trochu vyšší než je zvykem. Její věčně rozesmáté rty mají barvu nejtemnější růžové. Nad pusou jí září dvě veselá očka, která pořád mrkají a rozhlíží se kolem sebe, aby viděli, kde je zase něco legračního a čemu se zasmát. Mezi očkami má nenápadný nosík. Celou hlavu zdobí kudrnaté tmavě hnědé vlasy. Psychiku má Huz velice silnou. Svou myslí se dokáže výborně soustředit a díky tomu dokáže zahrát kohokoli od žebráka, kupce či hejska až po šlechtice.
Oblečení také závisí na její prováděné činnosti, ale obvykle nosí obyčejné, ničím nevýrazné, měšťanské šaty. Často používá falešná jména, která se hodí k jejímu přestrojení. Zbraně u sebe nenosí, protože by ho mohly prozradit. Snad má u sebe jen svou dýku, tu kterou tehdy zabil starostu, aby mu připomínala jeho vzestup z toho všedního života utlačovaného úředníka. Magii nikdy nerozuměl a tak u něj ani žádné magické předměty nenajdete. Spoléhá se jen na své schopnosti, znalosti a na to, že jej jeho bůh nikdy nezklame.

Povaha

Hlavní její vlastnost, kterou si každého získá je její přirozená dobrota, hned doprovázená nekonečnou věrností. Oblibu si získává svým dobrým chováním, poctivostí a slušností. Jako každý hobit i ona trpý občas záchvaty strachu z neznáma. Má velmi rozvinutý smysl pro humor, a ráda se zasměje jakémukoliv vtipu.
Ačkoliv ještě nikdy neopustila svůj rodný kraj, je Mumla, pochází z rodiny, která je známa jistými dobrodružnými sklony a tím, že se umí utrhnout z řetězu a tropit věci, jaké by ostatní hobiti nepokládali za zrovna hobitovské. A navíc má Huz ve zvyku dělat nepravé věci v nepravý čas.
Huz vždy snila o dalekých zemích o kterých jí otec po večerech vyprávěl. Zajímala se hlavně o jih, o neprozkoumané oblasti a Vlčí hvozd. Chtěla se podívat na vrcholky hor, na hluboké hvozdy a rozlehlé pláně. Věděla, že jako úředník by tato místa nikdy nemohla spatřit, ale ve skrytu duše doufala, že jí z toho všedního života něco vytrhne, když se to stalo vůbec na to nebyla připravena, musela se s tím však vyrovnat a uchopit příležitost pevně do rukou. Dříve býval Huz slabochem, člověkem, který věří v zákony a striktně je dodržuje. Věřil ve spravedlnost, že pokud někdo zákon poruší bude spravedlivě potrestán, avšak mnohdy se přesvědčil o pravém opaku. Zvláště nemohl uvěřit, že ti co mají dohlížet nad zákonem ho také sami porušují. Spletl se v lidech a to ho dohnalo na rozcestí.

Minulost

Huz je narodila ve velkém městě Mladeč jako druhé dítě. Byla z rodiny bohatých obchodníků, kteří podnikali se vším co se dalo, a to někdy i za hranicí zákona. V jejích 15 letech se její otec rozhodl, že se vypraví na dlouhou cestu, která u hobitů neměla obdoby. Jenže on na té cestě zahynul. Prý se to stalo při velké mořské bouři, když spadl přes zábradlí do rozbouřeného moře. Na rodinu se sesypali všechny její dluhy, nadělané během těch dlouhých let podnikáním. Museli prodat svůj dům v Mladči a přestěhovat se do menšího městečka Cahem. Po splacení všech dluhů jim nezbylo vůbec nic. Její bratr utekl jedné noci, snad za lepší budoucností. Huz zůstala, byla trpělivá, přizpůsobivá a tvrdá vůči sama sobě. Předsevzala si, že svou matku nikdy neopustí a bude ji vždy chránit. Vydělávala si jako poslíček i jinak, jak se dalo. Nakonec dostala místo na radnici jako písař a úředník. Pracovala tam 3 roky a postupem času přicházela na stále větší nesrovnalosti a podvody. Pořád se snažila to přehlížet, až jednou, když měli potvrdit popravu nevinného občana, obžalovala starostu z korupce. Ale neúspěšně. Starosta měl podplaceného i velitele stráží a některé soudce. Pečlivě tyto důležité informace uklidili a předali to starostovi. Ten dal Huz na výběr dvě možnosti: buďto ji dá popravit nebo opustí urychleně město. Huz se vybrala druhou možnost. Ač nerada opustila svojí matku, s tím, že se vrátí, a dala matce všechny peníze, které zrovna nepotřebovala. Když už šla potemnělými ulicemi, zastavil jí divný muž . Huz nevěděla jak se to stalo, ale pověděla mu vše o jejím konfliktu se starostou a jak věřila ve spravedlnost a zákon. Muž si s ním chvíli povídal a nakonec mu řekl: "To je jednoduché, tak jdi na radnici a zabij toho ničemu, který si nezaslouží nic jiného než jedinou spravedlnost, která mu patří." Podal jí dýku s jediným slovem "zabij!" Starostu zabila, protože věřila, že je to na nejzbožnější věc, kterou může teď udělat. Nikdo si jí ani nevšiml, když odcházela z radnice. Poté už odešla s radostí z města.
Chvíli se toulala pěšinami až jednou narazila na vesnici Chýžov, kterou přepadli bandité. Snažila se vesničanům pomoci, ale bandité ji přemohli. Zavřeli ji do stodoly, kterou následně také zapálili. Huz se podařilo vykopnout prkna v minutě dvanácté a zachránit si tak život. Ve stodoly si sebou odnesla poučení, že je lepší, když za hobitem stojí další silní kamarádi. Vesničané ji přijali mezi sebe, dali jí dokonce vlastní malé hospodářství. Vzala si sem sebou také svou starou matku. Ve vesnici je velmi oblíbená a je zároveň nejhezčí vesničankou ve městě.

Charakteristika pro DrD+:

Hobitka Huz (1.úroveň)
Kněžka Beliona (dobrý bůh)

Síla-2
Obratnost2
Zručnost0
Vůle2
Inteligence1
Charisma5