Vítej poutníku...

levy Eduard Kumštpravy
potulný obchodník

Rasa: Hobit
Povolání: Obchodník
Úroveň: 1

Vzhled

Proti vám stojí malý človíček- hobit. Je s ním něco, ale v nepořádku. Pod kudrnatými vlasy se rýsuje obličej s ostrými rysy, drobným nosíkem a roztěkanými očima. Jinak je celkově hubený. Hubená ale není zrovna nejlepší označení. Spíš by se hodilo nazvat ji vychrtlý. Vypadá to, jako by snad byla jen kostra potažená kůží. Na rukou se mu ostře rýsují klouby, na břiše vystupují žebra… Oblečen je jen v obyčejných cestovních šatech. To znamená v černých kalhotách a šedé košili, v nichž se už objevují dírky a jiné poškození oděvu.

Povaha

Eduard je hobit sečtělé povahy, lakomec, který se snaží s každým navázat rozhovor, pokud možno zakončený prodejem svého zboží. Při tom významně máchá rukama a ukazuje, jak moc je jeho zboží kvalitní. Všechny přesvědčuje, že jeho věci jsou nejlevnější. Je obchodník každých coulem, nenechá se jen tak obalamutit.
Je vyzáblý, téměř kost a kůže. To je důsledek jeho lakoty. Spočítal si, kolik jej stojí denní strava, a omezil ji na minimum.

Minulost

Eduardova kupecká kariéra začala, když dovršil svých 20 let. Koupil si starého osla, se kterým vše začalo. Odešel do méně zalidněné krajiny, protože věděl, že by se doma nedokázal uživit. Začal objíždět vesnice, ve kterých nakupoval potraviny, a pak je prodával ve městě mnohonásobně dráž. Za ty léta co projíždí severním Bruggem stihl snad objevit všechny vesničky i osady. Je pravidelným účastníkem všech trhů a jarmarků v oblasti. Při svých obchodech neváhá občas použít i tvrdší metody jako je vydírání a hlavně klamy a podvody, jen aby dosáhl, co největšího zisku. Nepotrpí si na luxus a žije skromně, což je důsledek jeho lakoty. Na sobě proto mívá jen obyčejné cestovní šaty a spává v malých jizbách hostinců.
Střetnutí s postavami nebude neobvyklé hlavně při cestě na nějakou slavnost nebo trhy, nebo přímo na nich. S postavami se dá do řeči, jen když potřebuje ochranku na kupecké cestě, na níž řádí lapkové, nebo když mu můžou být s něčím užiteční. Může se stát, že cestou v horách Eduardovi lapkové ukradnou zboží a postavy požádá, aby ho vypátrali a přinesli zpět. Při vyplácení odměny se však bude vykroucet, že zboží nepřinesli všechno, nebo ho cestou poškodili, atd.