Vítej poutníku...

levy Baru pravy

Rasa: Horal
Povolání: Válečník

Vzhled

Hovoříme o 180 cm vysokém muži s mírně atletickou postavou. Na svět se dívá temně modrýma očima, které se vyznačují až sklovitým charakterem. Je v nich vidět žár, který touží po boji nebo po nějakém vzrůšu. Dominantu obličeje pak tvoří středně velký nos a pod ním ničím nevybočující ústa s tenkými a vybledlými rty. Jeho vizáž ctí vždy dokonalý účes s pěšinkou uprostřed vytvořený z bohatých a lesklých hnědých vlasů.
Rád nosí svoje pískově žluté z látky. Horní část těla mu zakrývá košile s dlouhými rukávy, přes kterou většinou nosí svojí oblíbenou koženou zbroj. U pasu má připnutý pásek, zepředu ověnčený cáry kožešiny. Krk mu zdobí jeho vlastnoručně vyrobený náhrdelník, na kterém jsou zavěšeny zuby divokých zvířat. Na rukou nosívá kožené rukavice. Meč mívá přes pravé rameno, tedy pokud ho zrovna netřímá v rukou. Při cestách mívá přes levé rameno tornu, měchy a přikrývku. Různé drobnosti má ještě u pasu ve váčcích.

Povaha

V životě zažil krátké, ale krásné chvíle. Otcova smrt ho zasáhla, ale strýc mu otce nahradil více ho však zasáhla smrt jeho matky. Dětství ho naučilo vnímat i tu druhou stránku života, proto také nikdy neubližuje a nezabíjí zbytečně. Baru má dojem, že nikam nepatří, provází jej pocit odcizenosti, hledá smysl svého života. Baru -mladý, občas tedy i zbrklý, avšak ovlivněn svým dětstvím a radami jeho blízkých. Hledá tedy své místo ve světě.
Baru se bojí navazovat blízké vztahy, protože nechce opět přijít o své blízké. Bojí se také o svou lásku Diana. Nenávidí Bejáty, ale staletý spor považuje za spor svých otců a dědů a on s ním nemá nic společného. Nejraději má lov. Loví však jen z nutnosti, pro jídlo. Dále miluje přírodu, severské lesy a samotu. Baru je samotářem, nemluví nijak často a většího počtu lidí se straní. Pokud patří něco do jeho cíle tak dokáže mnoho obětovat, vše musí mít ale nějaký důvod.
Baru je zvyklý spoléhat se jen sám na sebe, to z dob kdy se toulal sám. Prostě trochu tak samotář. Nových lidí se spíše straní, je opatrný a bojí se navazovat blízké vztahy. Pro opravdové přátele a své nejbližší dokáže obětovat i život. Nesnáší všemožné hady a v jeho duši podle něj už není místo pro strach. Baru je rozhodný, nechce, aby se stalo něco jemu či někomu koho dobře zná. Je statečný, čestný, odhodlaný a v boji jasně uvažující člověk. Pravý barbar!

Minulost

Baru se narodil na jihu království v barbarských zemích. Jeho otec ho učil jízdě na koni, bojovat s meči a kopími. Naučil ho také přežít pár dní v divočině sám. Stával se z něj dobrý bojovník. Ale pak přišel ten osudný den, tehdy bylo Baruovi 9 let. Jeho otec s dalšími bojovníky svého kmene odjel bojovat nedaleko se znepřáteleným kmenem Bajátů. Prohráli a byli poraženi na hlavu. Ženy a děti museli prchat. Baru se svou matkou a sestrou utíkali jako o život. Nepřátelský kmen zabil každého koho dohonili. Při útěku zabili jeho sestru, ale za pomoci jeho strýčka Mogi se mu podařilo utéct s matkou z toho pekla. Putovali stále na sever, nikde o ně nestáli, až se usídlili u Vlčího hvozdu. Zde žily pět zim. Tu pátou bohužel nepřežil jeho strýc Mogi. V létě, když už nebylo ani památky po hrozné zimě, jeho starou matku uštkl jedovatý had. Baru opustil jejich srub a vydal se za štěstím do světa.
Když přišla zima, usadil se v jedné osadě, že tam přezimuje. Poznal tam ovšem dívku svých snů Dianu (MartinuJ). Jejich láska byla oboustranná a tak prožili krásné chvíle. Na jaře, když Baru požádal otce jeho milé o její ruku, odmítl, protože Baru byl chudý. Baru přísahal, že se jednou vrátí a bude bohatý tak, aby si jí mohl vzít za ženu. Přísahal jí také věrnost a že nezesmilní. Proto nyní Baru putuje a chce zbohatnout, aby si mohl vzít Dianu.

Charakteristika pro DrD+:

Horal Baru (1.úroveň)
Bojovník, divoký barbar

Síla4
Obratnost2
Zručnost2
Vůle2
Inteligence1
Charisma0