Vítej poutníku...

levy Agelain Galanodel pravy

Rasa: Půlelfka
Povolání: Zloděj
Naila

Vzhled

Agelain

Ta elfí dívka je nádherná. Pohybuje se s vrozenou elfí elegancí a lehkostí. Postavu má štílhou, pružnou a dobře tvarovanou. Nemá sice příliš svalů zato jsou pevné, přestože si myslí, že to není to hlavní a nejdůležitější. Při dýchání se jí pod šatami zvedají dvě plná ňadra. Její dlouhé vlasy barvy nejzářivějšího slunce jí volně spadají pod ramena. Každou chvílí si z nich odhrne několik neposedných pramenů. Obličeji dominují zelené oči, které připomínají dva zářící smaragdy. Vyzařuje z nich cosi tajemného, co lidi nutí, aby se stále nechali unášet jejich hloubkou a neodhalenou záhadou. Černé řasy jen podtrhují Agelainin podmanivý pohled. Višňově rudé rty stojí v pozadí očí, jakoby jim nechtěly zaclánět. Často na nich Agelain vykouzlí úsměv a odhalí tak perleťově bílé zoubky. Barva obličeje propůjčuje Agelain krásu, kterou jen podtrhuje několik přírodních šperků. Na krku nosí zlatý křížek na černé kůži. Věří, že ji ochrání před zlými mocnostmi.
Své společenské oblečení nosí jenom ve městech. Mívá tedy přes hruď navlečený hnědý kožený korzet. K tomu nosívá bílou, dnes už zešedlou, sukni. Poslední doplněk jejího společenského obleku jsou prosté sandály.
Pak také má nějaké oblečení na nebezpečné výpravy. To nosí většinou mimo města, kdy je hlavní praktičnost než krása. Na sobě tedy má mechově zelenou kazajku, která jí sahá kousek nad kolena a na boku má rozparek k pasu. Pod tím má zelenou košili. Bílé kalhoty má sepnuty koženým páskem. Přes záda občas nosí černý plášť se stříbrnými siluetami listů a s kápí, sepnutý stříbrnou sponou ve tvaru listu. Na nohách má obuty hnědé kožené škorně.

Povaha

Agelain

Agelain je bytost ve skrze společenská, někdo by mohl říci, že až moc ukecaná, ale tam, kde je ona, zábava většinou nestojí. Obléká se co nejlépe může, protože ví, že mezi lidmi "šaty dělají člověka". Cizímu člověku by se mohlo zdát, že je zbabělá, ale to není pravda, je pouze opatrná a většinou má všechno pečlivě připravené. Je také hrdá a samostatná. Také nerada mění své rozhodnutí a chce vše dovést do plánovaného konce, i když by změna plánu vše zjednodušila. Hnusí se jí bezpráví spáchané na ní, sobectví, opilost, ale nejvíc pro chuti je jí krev, která je prolita zbytečně. Obává se smrti a vážného zmrzačení. Strachuje se, že ji zradí někdo z nejbližších přátel, že bude stará nebo bezmocná. Je to docela citlivá dušička. Své kladné city nechává vycházet na povrch, ale ty záporné se snaží držet co nejhlouběji v sobě, a že to fakt umí. Přecitlivěle může reagovat na narážky na elfy, na ní, na mrtvé rodiče a na katastrofu v Kibonge.
Ráda si povídá se všemi, kteří jsou ochotni ji naslouchat. Miluje společnost a strádá, když je sama. I přes to jí není příjemné, když někdo na ní vysloveně civí. Ve svém životě už poznala hodně lidí, ale jen málokoho by nazvala za přítele. Ve skupině je vůdčí typ. A snaží se důvěru družiníků nezklamat. Při diskuzích se snaží ostatním vecpat svůj názor. Při jeho zamítnutí se cítí uražena. Má také sklony k nadřazenosti. Pohrdá penězi, poklady a lidmi, kteří se jimi obklopují. Vždy jich má tolik kolik potřebuje, aby nestrádala a mohla si dovolit potřebnou výbavu. Zbytek rozdá potřebným. Určitě by pro peníze nikoho nezradila.
agelain.jpg Sporům a problémům se snaží vyhnout co největším obloukem. Dokáže si přiznat vlastní chybu, ale poté co si promyslí jestli by to nemohla svést na někoho jiného. Ale navenek ji přizná opravdu výjimečně. Ale o to snadněji odpouští křivdy a urážky, protože už se to stalo, a už to nic nezmění. K nepříteli se zachovává podlézavě nebo se nechává podcenit a pak zaútočí zákeřně. Čestně bojuje pouze s těmi, kteří si to zaslouží. S těmi, kteří jí chtějí zabít se nemazlí. Po vítězstvími všech poražených váží a lituje je. Při vážném zranění bojiště buďto diskrétně opustí nebo se vzdá soupeři na milost a nemilost.
Uctívá saly, ale v oblibě má také Estel nebo Sirril. Saly uctívá po svém, i když jí ostatní od toho zrazují. Agelain má k tomu svůj rituál. Podobá se vílímu tanci. Buďto nahá nebo s lehoučkou košilkou tančí po lese pro radost salům.

Minulost

Agelain se narodila na Asterionuě v Červeném lese v eflím městečku, které se jmenovalo Kibonge. Její rod pochází z Lendoru, odkud byli její prarodiče s několika dalšími elfy vysláni, aby pomohli místním elfům ubránit les před dotírajícími skřety nebo lidmi. Založili tedy na okraji Červeného lesa malou osadu Kibonge. Ta se rychle rozrůstala až dorostla na městečko. Agelainin rod dodnes dodržuje tradici, i když největší nebezpečí se ztratilo, a to, že když elf oslaví plnoletost, musí na deset let opustit rodnou vísku a toulat se po okolním lese a ochraňovat ho. Agelain byla ze všech dětí nejmladší, proto příliš nepoznala své sourozence. Žila v klidu pod korunami stromů doté doby než nadešel její čas na pouť skrz les. Musela tedy opustit rodiče a jít do "světa". Nešla však bojovat proti nepřátelům lesa, cítila, že to rozpoutá jen další nepříjemnosti. Vydala se tedy do lidských sídel, kde chtěla lidem ukázat, jak je nádherná je příroda, kterou postupně ničí. Žila sice na pokraji bídy a hladu, ale ani přesto se svého poslání nezvdala. Pomocí své loutny pěla písně o nádheře přírody, a že se vyplatí je ochraňovat. Bohužel hamižní lidé slyšeli v písních jen slova jako zlato, stříbra a bohatství. Agelain jich nevědomky při zpěvu prozradila přesnou polohu Kibonge a lidé nelenili a napadli město. Elfové své domovy hrdinně bránili, ale dobyvatelů bylo příliš mnoho, a byly do jednoho pobiti. Když se to Agelain dozvěděla nechala všeho a rychle spěchala domů. Na místě dřívějšího Kibonge našla ještě doutnající trosky města. Teprve tehdy si uvědomila, že zkázu města způsobila ona. Ocitla se na pokraji šílenství, všemi zrazená, se rozběhla do lesa a chtěla jen běžet, běžet daleko od těch hrůz. Pak pomalu přestávala vnímat okolní svět. Probrala se znovu až na břehu řeky v promáčených a roztrhaných šatech. Když se chtěla vydat dál, svaly jí vypověděli službu, a tak znovu upadla do hlubokého spánku. Probudil ji příjemný hlas mladého elfa. Jak později zjistila ocitla se v nevelké elfí vesnici.

Charakteristika pro DrD+:

Elfka Naila (1.úroveň)
Zlodějka, zaměření pohyblivost a komunikace

Síla1
Obratnost5
Zručnost3
Vůle0
Inteligence0
Charisma3