Vítej poutníku...

levy Nový začátek pravy

+ rozšířená kronika

První hrdina Janek do Albirea, hlavního města Dálav, připlul z Lendoru, kde už mu byla země příliš horká pro vraždu šlechtice. Po mnoho malých dobrodružstvích a utrpení dorazil do svého nového domova. Do Albirea přijel zrovna na svátek založení Velkého království, ve městě vrcholili přípravy na noční oslavy. Hned při zakotvení se Janka ujal chlapec, který mu nabídl ubytování v hostinci svého pána. Zdůraznil, že teď se bude ve městě bude ubytování hledat špatně, a tak Janek na nic nečekal a šel. Musel sdílet pokoj s jednou trpaslicí, ale byl ubytován.

Barbara, trpaslice z Kwesaru, se už dávno vydala mezi lidi. Fascinovali jí, a tak si nemohla dovolit vynechat svátek v Albireu. Ubytovala se v hostinci U Bílého slona. Naštěstí se mohla dělit o náklady za pokoj s jedním přivandrovalcem z Lendoru. Vyklubal se z něj milý společník a vhodný objekt pozorování. A v neposlední řadě se mu u pasu houpala šavle, takže by ji i mohl ochránit. I on byl pro, protože potřeboval průvodce novou zemí. A tak se dohodli, že budou putovat spolu.

Hned ráno se vydali na městskou strážnici, aby doplnili peníze do svých měšců. Všichni hledaní se jim ale zdáli pod jejich úroveň, protože sami už něco zažili. Zaujal je až zatykač na Viléma de la Marka řečeného Kanec. Jak zjistili byl z poslední době zpozorován družinou trpaslíka Garacha. A tak se ho vydali ve městě hledat. Napřed šli do přístavních krčem, a pak zašli i do Vnitřní čtvrti. Ale nenašli nic. Když už to chtěli vzdát, zaslechli ze dvora dívčí křik o pomoc.

Sigurd, pocházel z klanu barbarů z dálného severu. Na Taru, nově objevovaný kontinent, přišel s otcem. Otec se už odebral do věčných lovišť, a tak zbyl Sigurd sám. Toulal se krajem, hledal dobrodružství a žil ze dne na den. Na svátek zavítal do Albirea. Den po oslavách zaslechl volání o pomoc a hned přispěchal na pomoc. To čtyři muži z městské stráže znásilňovali dívku. Sigurd jí chtěl pomoci, ale i jeho zle posekali.

Janek s Barbarou se vydali za křikem. Došli na dvůr se strážemi, které znásilňovali dívku. Na zemi v kaluži krve ležel mladík. Stráže na oba zatlačili silou a oni byli nuceni ustoupit. Za hodinu se vrátili na dvůr zpátky a našli mrtvou dívku a umírajícího mladíka. Mladíka se jim pomocí felčara pomohlo oživit a donesli ho do hostince.

Do večera se mladík Sigurd zpamatoval, a tak večer seděli všichni tři dole v hostinci u večeře. Když se dveře otevřeli, dovnitř napochodovali ti čtyři strážní z dnešního odpoledne a rozvalili se u stolu. Chovali se jako by jim tu všechno patřilo a dávali ním postavám najevo povýšenost. A nakonec jim vzali pokoje a hostinský je poslal pryč, do hostince svého známého. A tak jim postavy pohrozili a vydali se do chladné noci.

Stáli na místě, kde měl stát hostinec, ale okolo byli jen ruiny a chatrče. Když se z každé strany objevili tři chlapíci, postavy uhodli, která bije. Boj byl krátký, dva lupiči zemřeli a zbytek utekl. Postavy šli zpět, najít si přístřeší. Když k nim přiběhli ti tři ze čtyř strážných a boj se rozhořel nanovo. Tohle už byl tužší oříšek, ale i to překonali. Měli několik vážných zranění a to nich zbyli tři mrtvý vojáci. Rozhodli se, že v nějaké opuštěné chatrči přečkají, než se rozruch kvůli nim zklidní.