Vítej poutníku...

levy Janek pravy

Rasa: Člověk
Povolání: Bojovník (šermíř, barbar)
Úroveň: 8
Hráč: Frank
janek

Janek, neboli Jan z Krakoru, byl při pádu Svobodných měst připraven trpaslíkem o ruku. Proto se urychleně vydal vyhledat felčara ve městě, aby mu pomohl:

Seděli v malé temné místnosti. Dovnitř pronikaly jenom paprsky z úzkého okna, i tak osvětlovaly obě postavy a stůl, u kterého seděly. Stůl byl doslova poset skvrnami od krve a na něm ležely různá lékařská udělátka. Jeden z mužů, Janek s dlouhými blond vlasy, byl nějak pobledlý, jinak se oba nijak nevymykali normálu. Alespoň co slabé světlo dovolovalo vidět.

"Teď máme chvíli času, než se železa nahřenou. Tak mi řekni něco o sobě? A proč jsi bojoval?" vyzvídal felčar.
"No já sice nevím, co je ti do toho, ale dobře," začal neochotně Janek, "Do týhle války jsem se zapletl nevědomky. Vlastně jsem si přál, aby nepřítel vyhrál. Já totiž nejsem místní."
"Jo, je to slyšet, máš jinej přízvuk. Ale almendorštinou mluvíš dobře."
"Já jsem skutečně z Almendoru, z Lenoru."
"A co tě přimělo odplout na Taru? Peníze nebo to tady chceš kolonizovat?" ptal se posměšně felčar.
"Chtěl jsem změnit svůj osud," povzdechl si Janek, " žil jsem jako zemědělec, ale chtěl jsem být něco víc."
"A proto jsi odešel?"
"Kdepak kamaráde, ty jsi na Lendoru nežil, takže neznáš místní pány. Jakmile jsem se o tom zmínil tomu mýmu, hned to zamítl. Proto jsem se pokusil s rodinou odejít tajně. Nevím, jak se o tom pán dozvěděl, ale dohnal nás i se svojí družinou. Začali jsme bojovat, já ho v souboji zabil, ale jeho pochopové zamordovali mou manželku a děti. Musel jsem utéct!"
"Ty jsi zabil člověka?" zhrozil se felčar.
"A ne jednoho, ale většina si to zasloužila. Ale abych dopověděl svůj příběh, lendorská půda mi začala být horká, musel jsem zmizet. A zmizel jsem do Albirea, kde jsem začal svůj nový život, přesně tak, jak jsem snil."
"To je hezkej příběh, ale železa už jsou rozžhavená. Tak ukaž ten svůj pahýl. Hmm čistá rána, sekerou říkáš."

Pak už se místností rozlehl jeden výkřik a byl cítit pach spečeného lidského masa.