Vítej poutníku...

levy Barbara pravy

Rasa: Trpaslice
Povolání: Kouzelnice
Úroveň: 8
Hráč: George
barbara

Odposlechnuto na Univerzitě magie v Albireu, kdy zkušenější student dával rady nováčkovi.

… "A taky si nezapomeň dát pozor na ty čaroděje dobrodruhy. Však víš, ty co se tu objeví, když se potřebují něco nového naučit," pokračoval v poučování zkušenější student.
"Jo, to je jasný. Oni si o sobě myslí Učenec ví co a na nás pohlížejí jako na plebs," odpovídal nováček.
"Ale všichni nejsou takový," oponoval zkušenější, "třeba taková Barbara, trpaslice třeba ji znáš. Několikrát jsme se spolu bavili."
"To jméno mi nic neříká. A podle mě si z tebe jenom utahovala."
"Když ji neznáš, tak ji nepomlouvej, jasný! Bavili jsme se o mně, o mé minulosti a tak. Takhle se už bavila s víc lidmi z univerzity, co já vím. Všechno si zapisuje a pak to asi nějak studuje."
"A co s tím dělá," začal se zajímat nováček.
"To nikdo neví. Ale povídá se tu o ní spousta věcí."
"Co třeba?" probudil se zájem u nováčka naplno.
Zkušenější se opatrně rozhlídl po chodbě, kde stáli, a když zjistil, že nikdo není v doslechu, spustil tišeji: "Říká se, že její tatíček je v trpasličím městě Kwesar na hodně vysoký společenský příčce. Nikdo neví, kdo je její otec nebo něco podrobnějšího o ní, protože ona sama se o sobě nikdy nebaví."
"Takže trpasličí šlechtična, to jsem si mohl myslet," pronesl zklamaně nováček, "určitě je nafoukaná, pyšná, hrdá a tak."
"NE! Ona se obléká stejně jako já nebo ty. A se všemi jedná jako by byli na její úrovni. Sice má své chyby, ale ty má každej z nás. Co já vím, tak je například strašnej strašpytel, nerada pracuje rukama nebo se bojí hluboké vody," obhajoval trpaslici zkušený student.
"No tak už dost. Řekl jsi mi o ní víc než bych chtěl vědět. Uvěřím ti až se přesvědčím osobně. A co dalšího mi poradíš, abych tady přežil ve zdravý co nejdéle?"…