Vítej poutníku...

levy Šavlový tanec pravy

Janek věděl, že jestli má proti banditům uspět potřebuje čas. Čas, aby stihli dorazit i ostatní z družiny. Banditi už byli skoro u něj, když zvedl šavle a začal se rychle točit. Bandité se snažili ho zranit, ale jeho šavle vířící v šíleném tempu okolo něj byla vždy na správném místě a vždy odrazila dotěrné zbraně. Už nemohl dál, cítil, jak se pohyb šavle zpomaluje, jak se mu šíleně točí hlava. Už nemohl dál. Naštěstí ho vysvobodili čtyři šípy, který byl vystřeleny stoprocentně z Rollandova luku.

savlovytanec Potřebná převaha: 4 v prvním kole finty, 3 v dalších kolech
Zbraně: šavle a tesáky nebo dvě zbraně
Předpoklady: 8. stupeň archetypu

Bojovník se spolu se svou šavlí nebo šavlemi prudce roztočí kolem vlastní osy. Jeho šavle začne zběsile poletovat okolo šermíře. Soupeři se marně snaží zasáhnout bojovníka, kterého ani pořádně nevidí. Vidí jen tornádo v lidského těla.

Tuto fintu se může naučit jen opravdový mistr, který se dokonale naučil ovládat šavle. Šavle se stala jeho prodlouženou rukou. Při šavlovém tanci se bojovník roztočí okolo vlastní osy. Jeho šavle poletuje okolo něj a je vždy tam, aby zastavila nepřátelský útok. Když bojovník provádí tuto fintu je normálními zbraněmi nezasažitelný, ani střelba nepomůže. Tedy alespoň jestli bojovník nad soupeři získal potřebnou převahu. Ti, na které bojovníkova převaha nestačí, můžou na bojovníka útočit normálně bez postihů a bojovník se jim smí bránit uhýbáním. Proti magii je zranitelný pořád (např. blesky, ale ne očarovanými předměty). Na druhou stranu on sám také nemůže útočit a získává za každé kolo tance 4 body únavy. Pokud nehrajete na únavu, řekněme, že je možné použít fintu 6 kol denně. Kolo po konci tance nemůže útočit, motá se mu hlava a může se jenom uhýbat. V dalších kolech má až do konce boje postih -2 k Bč.