Vítej poutníku...

levy Poslední obrana pravy

Sigurd narazil na silnějšího protivníka než byl on sám. To věděl dobře. Jeho soupeř zcela ovládal tempo boje a jemu nic nedovolil. Teď se vrhnul jeho soupeř do útoku. Svou sekerou rozštípal jeho štít doslova na třísky a Sigurd při tom zakopl. Teď leží na zemi a kouká se, jak pohrdavě ho nepřítel měří. Zdvihá už sekeru, pomyslel si Sigurd a zavřel oči. Automaticky vymrštil ruku před sebe. Cítil, jak se do ní zakousla sekera a pomalu z ní sjíždí. Mimoděk vzal meč a bodnul jím do odkrytého soupeřova těla. Soupeř se skácel k zemi a za ním se objevila usměvavá tvář Andreji.

obrana Potřebná převaha: -
Zbraně: boj beze zbraně

Bojovník je ve velice prekérní situaci, když se odhodlá k tomuto kroku. Nastaví soupeřově zbrani svou ruku, aby po ní zbraň sklouzla a jemu se otevřel prostor pro poslední útok.

Tuto fintu použije bojovník nejspíš, když bude v nějaké nezáviděníhodné situaci. Když je vidět, že má soupeř jasnou převahu, odhodlá se bojovník k poslednímu zoufalému útoku. Obrana rukou se počítá stejně jako uhýbání a soupeř, když zasáhne bojovníka, tak zasáhne jeho nastavenou ruku. Po vyhodnocení zásahu do ruky se dostává řada na bojovníka. Může zaútočit na soupeře, i když se kryl rukou, s bonusem +3 k Úč.