Vítej poutníku...

levy Oťukání pravy

Janek se vracel v noci přes ztichlé město do hospody. Měl jednání s dost nepříjemnýma lidmi a ještě teď přemýšlel o tom, co mu řekli. Jak mysleli to, že už ho potřebovat nebudou ani oni ani nikdo jiný. Ze zamyšlení ho vytrhl zvuk, jako když někdo dopadne na dlažbu. A opravdu se z dlažby ladně zvedala postava celá v černém. Když se na něj vrhla, vykřikla: "Tvůj osud se naplnil." To Janka vyvedlo z míry. Napřed se snažil zjistit její slabiny, tak naznačil pár výpadů. Byla rychlá, to jo, ale ne silná. Vrhl všechny své síly do útoku. Pokaždé zastavila jeho čepel její dýka, ale Janek postavu přetlačil a zranil jí. Když pak odcházel od její chladnou mrtvoly, pomyslel si: "Čí osud se naplnil."
otukani Potřebná převaha: 4
Zbraně: jakékoliv

Bojovník provede několik klamných výpadů, aby zjistil soupeřovy reakce a jeho bojové umění. Navíc soupeř může bojovníka podcenit po několika úspěšně odražených klamných výpadech. A to se mu vymstí, jelikož ho má bojovník přečteného.

Tuto fintu používají bojovníci většinou na silnější soupeře. Finta probíhá v několika kolech. V prvním kole bojovník soupeře pouze oťukává a nezraní ho, sám se při tom může jenom uhýbat. V druhém kole se už může rozhodnout zaútočit nebo pokračovat v oťukávání i třetí kolo. Pokud v druhém kole zaútočí má bonus +2 k Úč a +1 k Zz, pokud ne může fintu použít až třetí kolo od začátku finty a to potom má bonusy +3 k Úč a +2 k Zz. Bonusy se nesčítají a za další kola finty už žádné bonusy bojovník nezíská. A tím výhody finty nekončí. Bojovník zná soupeřovy slabiny a dokáže je využít. V řeči čísel se to projeví bonusem +1 k Úč, dokud soupeř nezmění styl boje (např. přezbrojením,…)nebo neuplynou další tři kola. Po třech kolech, kdy má bojovník bonus +1 k Úč, soupeř trochu pozmění styl boje a bojovník ztratí bonusy vůči němu.

Bojovník se tuto fintu musí naučit pro každou kategorii zbraní, jíž jde použít, zvlášť.