Vítej poutníku...

levy Útok z otočky pravy

Trpaslík Grimnir právě rozsekl jedním mocným úderem soupeři štít. Ten chvíli nevěřícně koukal, ale v souboji pokračoval. Teď byli vyrovnanými soupeři. Když Grimnir začal získávat převahu, tak se po zhouplo a iniciativu z boji přebral zase soupeř. Během útoků si Grimnir všiml, že jeho protivník je zranitelný na levé straně, kterou míval chráněnou štítem. Proto udělal otočku a z ní ťal do levé soupeřovi ruky. Ten se jen bezmocně koukal, jak sekera drtí jeho ruku. Poté klesl na kolena.
preshlavu Potřebná převaha: 2
Zbraně: meče

Bojovník udělá před útokem otočku, aby dodal svému útoku větší razanci.

Bojovník, aby jeho rána byla co nejdrtivější pro soupeře, chce dodat jí rychlost a razanci. Toto docílí pomocí otočky, kdy mu pomůže i odstředivá síla. Nejenže tím protivníka jistě zaskočí, navíc snáze pronikne brněním a způsobí mu větší zranění. V řeči pravidel dostane bojovník bonus +2 k Zz.

Nevýhodou této finty je to, že nejenže bojovník nemá možnost zcela přesně zasadit ránu tam, kam by si představoval. To se projeví postihem - 3 k Úč. Navíc může bojovník zakopnout o své nohy, uklouznout či jinak spadnout na zem. Aby se tak nestalo musí přehodit past.

Obr + 2k6+: upadl na zem - 10 - stojí